Fool’s Theory zaprezentowało przedsmak przygód w The Thaumaturge

The Thaumaturge przykładowe zadanie quest

Prawie 10 minutowy zwiastun The Thaumaturge omawia przykładowe zadanie.

Premiera The Thaumaturge coraz bliżej, a w związku z tym twórcy podrzucają graczom kolejne informacje o grze. Termin był już kilka razy przesuwany, zatem wszyscy mocno trzymają kciuki za 20 lutego 2024. Właśnie wtedy alternatywna wersja Warszawy z 1905 roku stanie dla graczy otworem. Fool’s Theory, we wsparciu 11 bit studios, postanowiło zaprezentować przykładowe zadanie w The Thaumaturge. Różne możliwości rozwiązywania problemów, triki oraz wybory są uzależnione od wiedzy jaką posiada Wiktor. Poniżej prezentacja twórców wraz komentarzem.

Głównym tematem zwiastuna jest misja “W pył się obrócisz“. Akcja rozgrywa się w kilku lokacjach Warszawy co sprawia, że możemy podziwiać tętniące życiem ulice. W tamtym okresie miasto znajdowało się pod butem caratu, ale mimo wszystko kwitło kulturowo. Polacy, Rosjanie i Żydzi żyją obok siebie w pozornej harmonii, ale w powietrzu czuć ciężką aurę.

Główny bohater, Wiktor Szulski, ma za zadanie pomóc pewnej członkini carskiego dworu – Swietłanie. Jej życzeniem jest ucieczka z Warszawy. Ciężko jest odmówić niewieście w potrzebie, prawda? Na drodze naszego Taumaturga stanie Ochrana, czyli carska tajna policja, która faktycznie funkcjonowała w tamtych czasach. Dzięki temu ponownie zaprezentowano turowy system walki. Do dyspozycji gracza są umiejętności Wiktora, które pozwalają na przewidywanie ruchów przeciwnika oraz eteryczne byty – Salutorzy. To te istoty dają nam prawdziwą władzę, a jest to zdolność manipulowania ludźmi. Kusząca, niebezpieczna i mająca swoją cenę moc. 

Warto też zwrócić uwagę, że na filmie przez chwilę widać mapę dawnej Warszawy. Widnieją tam takie okolice jak Powiśle, Bazar Różyckiego czy Cmentarz Powązkowski. To miejsca, które nadal możemy zobaczyć w stolicy i mnie osobiście ciekawi jak zostały ukazane w grze. Spodziewam się solidnej dawki historii.

Twórcy zapewniają też, że questy będzie można rozwiązać na kilka sposobów. Wszystko zależy od gracza. Czy sięgnie on po przemoc, czy też może zechce użyć fortelu? Eksploracja świata i dociekliwość będą bardzo popłacać.

Swoje umiejętności będziemy mogli przetestować już niebawem, bo 20 lutego 2024. Premiera zawita na PC (GOG, Steam, EPIC), zaś na konsole PS5 i Xbox Series X|S nieco później. Pamiętajcie, każdy ma swoje demony, Wy też możecie.