Trzy nominacje rozgrzały silniki American Motorcycle Simulator

nominacje American Motorcycle Simulator

American Motorcycle Simulator otrzymał trzy nominacje na ChinaJoy 2023.

Przyznam, że Road Studio jest moim odkryciem drugiej połowy bieżącego roku. Zaledwie tydzień temu opisywałam znaczące różnice między Alaskan Road Simulator a produkcjami SCS Software. Natomiast dzisiaj postanowiłam skupić się na tytule zaprojektowanym z myślą o pasjonatach jednośladów. Mianowicie chodzi o American Motorcycle Simulator, o którym zrobiło się głośniej w połowie lipca za sprawą otrzymanych nominacji na ChinaJoy 2023. Produkcja konkuruje z lekko ponad trzydziestoma tytułami w następujących kategoriach: Best Console Game, Grand Award, People’s Choice Award. Co ciekawe Road Studio jest jednym z dwóch przedstawicieli polskiej branży gier, drugim są Star Drifters – twórcy First Dwarf.

Czego możemy się spodziewać po grze, w której wcielimy się w motocyklistę?

Zaprojektowanie symulatora sprawiającego, że czujemy na twarzy podmuch wirtualnego wiatru, wolność i związaną z tym ekscytację nie jest czymś banalnym. Produkcja Road Studio zapewni graczom możliwość wcielenia się w rolę prawdziwego motocyklisty. Kierowcy jednośladów będą wybierać spośród szerokiego wachlarza realistycznie wykonanych modeli pojazdów kluczowych marek na rynku. Co więcej każda maszyna charakteryzuje się unikalnymi parametrami oraz właściwościami zbliżającymi się do jak najbardziej autentycznego odwzorowania jazdy.

Jak dobrze wiemy, miłośnicy symulatorów interesują się otaczającym ich krajobrazem. Dlatego twórcy skupili się na szczegółowym odwzorowaniu różnorodnych terenów Stanów Zjednoczonych. Wyruszając w trasę spotkamy się z bezkresem krętych dróg zachodniego wybrzeża, ale możemy również liczyć na malownicze widoki Parku Narodowego Yellowstone. Naturalnie gracze muszą liczyć się z różnymi utrudnieniami na drodze dyktowanymi warunkami atmosferycznymi. 

Jednak co tak naprawdę wyróżnia American Motorcycle Simulator do tego stopnia, że tytuł otrzymał trzy nominacje? Jednym z czynników jest zaangażowanie Road Studio do wiernego odwzorowania otaczającego nas świata. Kolejnym z pewnością okazało się wyjście z pewnego schematu symulatorów, które w ciągu ostatnich lat otrzymywali gracze. Nie będzie to gra z jednym zadaniem, jakim jest przemieszczanie się z punktu A do punktu B, nacieszenie się widokami i kupowanie nowych maszyn. AMS oferuje coś, co w pewien sposób kreuje nową epokę, w trakcie której mamy poczuć się jak prawdziwi kierowcy jednośladów. Dbanie o sprzęt nie ograniczy się do zmiany koloru, dokupienia ulepszeń oraz automatycznej naprawy w warsztacie. 

Co prawda data premiery American Motorcycle Simulator jest dla nas jeszcze czymś niezwykle odległym, ale możecie być pewni, że będziemy Was informować o progresie Road Studio. Jak z pewnością zdążyliście zauważyć produkcja jest obiecującym kandydatem do pozycji lidera wśród symulatorów motocyklowych i wyczekiwanym tytułem miłośników symulatorów.

Dodaj komentarz