Deep Rock Galactic Critical Corruption sezon 04

W końcu wiemy czym ugości nas Hoxxes w czwartym sezonie o dramatycznej nazwie Critical Corruption.

Całkiem niedawno próbowałam odgadnąć co znajdzie się w nadchodzącej aktualizacji gry o krasnoludzkich, kosmicznych górnikach. Na szczęście już nie muszę się zastanawiać, Ghost Ship Games postawiło sprawę jasno – mamy przekichane. Ospa skalna postępuje i infekuje kolejne gatunki robali na planecie. Pamiętacie eventy z meteorami i próbkami, które trzeba było zebrać do badań? One temu winne! Zanim przejdziemy do szczegółów sezonu czwartego w Deep Rock Galactic, zachęcam do obejrzenia poniższego zwiastuna. Wasz ulubiony głos z Kontroli Misji przedstawi najważniejsze informacje odnośnie Critical Corruption.

Sezon 04 – zawartość

Oprócz nowych, zarażonych ospą skalną robali, takich jak maktery, pojawi się też kilka elementów wartych wyszczególnienia:

Rockpox Corruptor – nowe wydarzenie sezonowe. Próbki, które były uparcie zbierane z meteorytów, okazują się być zalążkiem ospy skalnej. Ewoluują w niezwykle mobilne potwory, które przemieszczają się wzdłuż i wszerz Hoxxes roznosząc zarazę. Naszym celem będzie wytropienie i pozbycie się Corruptora. Jest niewrażliwy na pociski dlatego niezbędny będzie sprzęt do czyszczenia. Więcej pianki poproszę!

Glyphid Stingtail – nowy, podstępny, glyfidzki robal. Jego ogon pozwala mu na przyciąganie ofiary wprost na jego imponujące rogi. Zapragniemy zgładzić go z dystansu.

Glyphid Septic Spreader – opluwa kulkami zjełczałej biomaterii i ma spory zasięg. To kolejny dystansowy przeciwnik, którego nie polubimy.

Buty Odrzutowe – może nie nadają się stricte do latania, ale z pewnością pomogą w amortyzowaniu upadków z wysokości. Umożliwią też wszystkim członkom ekipy łatwiejszy dostęp do wyższych partii jaskiń. W końcu nie wszyscy są tak mobilni jak Zwiadowca. Skrzynki z butami będzie można odnaleźć podczas misji.

Wyzwanie Jetty Boot Arcade – to automat z mini grą, która równocześnie stanowi system zabezpieczeń skrzynek z Butami Odrzutowymi. Mam tylko nadzieję, że nie jest na monety. Poćwiczyć będzie można na Stacji w przerwach między misjami.

Randoweisser (nowe piwo) – żaden szanujący się górnik nie ruszy do pracy bez specjalnego browca. Nowy smak zmieni wygląd i sprzęt naszego krasnoluda na czas misji. Oczywiście na zupełnie losowy.

Losowe ładunki podczas misji – nowa opcja w terminalu wyboru misji.

Pancerze bez rękawów – od teraz przebierając postać możemy odjąć od pancerzy MK1 – MK5 rękawy. Sezon na tatuaże i prężenie muskułów uważam za otwarty.

Nowa Przepustka Wydajności – nowe, darmowe drzewko kosmetyczne do odblokowania podczas sezonu. Tym razem przelicznik to 6 serc plagi na 1 żeton, który pozwoli odebrać nową skórkę lub inną nagrodę. Spokojnie, meteory dalej będą bombardować Hoxxes.

Gracze narzekali na słabe DLC – zostało poprawione

Wyobraźcie sobie taką sytuację. Dostajecie zapowiedź płatnego DLC z zestawem skórek, które wizualnie okazują się być… cóż, słabe i niegodne opróżnienia Waszego portfela. Zgłaszacie zażalenie do twórców, a oni… poprawiają całą paczkę, co więcej, starą zawartość wrzucają ot tak, za darmo do gry. Brzmi utopijnie? Witajcie na pokładzie Deep Rock Galactic – gry posiadającej niesamowicie pozytywną społeczność oraz zaangażowanych deweloperów. Twórcy do graczy napisali tak:

Oprawy broni i pancerze to osobliwe byty, a to, co niektórym może wydawać się świetne, inni mogą postrzegać jako nudne – a szczególnie w przypadku paczek DLC, nauczyliśmy się, że czym więcej świecidełek tym lepiej. Wydajecie sporo pieniędzy na te przedmioty i chcecie, żeby się wyróżniały – rozumiemy Was!

The Ghost Ship Crew

Przypominam, że sezon 04 Critical Corruption rozpoczyna się już 15 czerwca 2023, a 22 czerwca na konsolach. To ostatnie chwile dla maruderów, by nadrobić zaległości. Gra jest dostępna na PC, PS4, PS5 oraz Xbox One

Dodaj komentarz