Enshrouded termin premiery zwistun

Ujawniono wyczekiwany termin premiery dla Enshrouded!

Produkcja Keen Games GmbH, w której wcielamy się w Dziecko Płomienia – ostatnią nadzieję krain pogrążonych w zabójczej mgle – doczeka się wczesnego dostępu. Ta gra to kombinacja elementów survivalowych, akcji oraz RPG. Otwarty świat oferuje mnóstwo atrakcji i wyzwań, ale przede wszystkim inspiruje do budowania. Tak, możliwe, że już poznaliście możliwości elastycznego kształtowania terenu i spełniania swoich architektonicznych fantazji. Magia Enshrouded opiera się na wokselach. W skrócie, woksel to najmniejszy element w trójwymiarowej przestrzeni grafiki, taki piksel w przypadku 2D. Bezspornie jest to jedna z mocniejszych stron tego tytułu. Tym bardziej cieszy, że Enshrouded otrzymał termin premiery, który możemy poznać w poniższym zwiastunie.

Gra ma obfitować w interakcje ze światem. W czasie rozgrywki będziemy poznawać historię krainy Embervale i przyczyn jej upadku. W tajemniczej mgle, która spowija wiele obszarów, czają się różne okropności, ale również odpowiedzi. Doświadczymy typowego survivalu: zbieranie surowców, wytwarzanie przedmiotów, gotowanie potraw podobne do systemu z Valheima, stawianie obiektów, korzystanie z rzemieślników, których trzeba odnaleźć w rozległym świecie. Tytuł oferuje też kooperację do aż 16 osób. Rozwój postaci jest możliwy poprzez komponowanie drzewka umiejętności. Mamy dostęp do broni zasięgowej, na zwarcie oraz magii. Twórcy pozostawiają graczom pełną swobodę w poruszaniu się po świecie. Możemy brnąć przez fabułę albo skupić się na budowaniu epickiej warowni, bowiem Enshrouded to bogata piaskownica. Upewnijcie się tylko, że Wasza karta graficzna ma przynajmniej 6 GB pamięci, jest to cena fantastycznych możliwości.

Premiera wczesnego dostępu na Steamie przypada na 24 stycznia 2024. Gra będzie dostępna, póki co, tylko na PC. Szykujecie już tobołki?