Deep Rock Galactic sezon 5 Drilling Deeper

Sezon 5 Drilling Deeper rozpoczęty, a wraz z nim przybyło więcej plugastwa oraz nowa, dziwna forma życia.

Hoxxes IV nadal potrafi zaskoczyć. Zarząd Deep Rock Galactic odkrył, że planeta ma do zaoferowania więcej niż się spodziewano. Oszczędzając na sprzęcie i ignorując zasady BHP, firma postanowiła wysłać swoje dzielne, górnicze zespoły na kolejne, dochodowe ekspedycje. Dziś rozpoczął się Sezon 5 Drilling Deeper, który momentami doda rozgrywce nieco dreszczyku. Poprzedni motyw, Critical Corruption, ciągnął się przez rok. Jest to skutek uboczny trwających prac nad nową grą w uniwersum kosmicznych krasnoludów, a mianowicie Deep Rock Galactic: Rogue Core

Dzięki wysiłkom wszystkich zespołów górniczych udało się zażegnać problem z ospą skalną. To jednak nie koniec kłopotów na Hoxxes, czeka nas jeszcze więcej wyzwań. Niemal wszystko można zobaczyć na poniższym zwiastunie.

Sezon 5 – nowe warianty robactwa i nie tylko

Wszystkim, nawet najzagorzalszym fanom DRG zdążył się przejeść poprzedni sezon. Szczęśliwie w nowej odsłonie jest kilka świeżych aktywności. Szczegółowa rozpiska jest dostępna na Steamie, a poniżej najciekawsze punkty:

  • Deep Scan – nowa misja, która polega na zebraniu rzadkich minerałów o nazwie Morkite Seeds. Brzmi prosto? Oczywiście, że tak łatwo nie będzie. Minerały są umiejscowione dużo głębiej niż dotychczas przyszło nam kopać. Aby się do nich dobrać należ wpierw zlokalizować tzw. Resonance Crystals, która wskażą nam położenie Geody. Po ustaleniu szczegółów do akcji wkracza Drillevator, czyli masywna winda z wiertłem. Proces przebiega podobnie do misji z Drilldozerem. Tak, robaki będą wszędzie.
  • Core Stone – nowe wydarzenie sezonowe. Gdy przystąpimy do pozyskiwania tego minerału czeka nas walka z dziwnymi stworzeniami. W ścianach otworzą się rozpadliny, z których zaczną wypełzać istoty zwane Corespawn Crawlers. I to już nie są robale…
  • 12 ulepszeń (Overclocks) – świeżo zdjęte z taśmy produkcyjnej. Po jednym dla każdej podstawowej broni, w tym jeden rework istniejącego.
  • 2 cele drugorzędneBha Barnacles (ot, świecące robale w ścianach, wystarczy je ustrzelić) i Swarmer Eggs (nowy typ jaj, które należy wykopać i zniszczyć).
  • Secret Secondary – dodatkowy cel drugorzędny, który poznamy dopiero… gdy na niego trafimy.
  • Blood Sugar – czasami górnicy trafią na jaskinie, których powietrze jest wypełnione toksynami pożerającymi zdrowie. Na szczęście owa toksyna działa też na robale krystalizując ich krew w zbawienny dla krasnoludów Red Sugar.
  • Poziom zagrożenia 5+ – pozwala na podkręcenie trudności.
  • 4 nowych przeciwnikówGlyphid Stalker (ninja wśród glyfidzkich robaków), Vartok Scalebramble (wściekła roślina jaskiniowa plująca kwasem), Barrage Infecotr (większy, silniejszy i strzela salwami) oraz Corespawn Crawler (przypominam – nie-robal).
  • Dostęp do Battlepassów z poprzednich sezonów. Idealne dla graczy, którzy chcą uzupełnić kolekcję. Jak zwykle kompletnie za darmo.
  • Integracja z NVIDIA DLSS3 – można włączyć dla serii GeForce RTX 40xx.

Na chwilę uwagi zasługuje również nowa paczka skórek, którą można kupić w formie DLC Order of the Deep Pack za 46 zł na Steamie. Wyraźnie widać, że twórcy czerpali inspirację z Helldivers 2. Są peleryny, są światełka, +10 do wrażeń estetycznych podczas szerzenia demokracji wśród glyfidzkiego społeczeństwa.

Nie pozostaje nic innego jak chwycić za kilof i rock and stone to the bone!