Conan Exiles zapowiedź Rozdziału III Era Wojny

Pojawiły się już pierwsze informacje o nowościach w Rozdziale III Ery Wojny.

Przemodelowane oczyszczenia pustoszą świat Conana w najlepsze. Na szczęście, jest to obecnie event, który możemy całkowicie kontrolować. Tak poziom niebezpieczeństwa jak i dokładny czas zaistnienia. Wszystko to dzięki modyfikacjom jakie pojawiły się w Rozdziale I i kolejnym w Rozdziale II. To dopiero początek zmian jakie szykuje Funcom dla graczy. Era Wojny nabiera coraz ciekawszych kształtów. Wiele informacji twórcy podali już podczas oficjalnego streamu kilka dni temu. Na kolejne musimy jeszcze zaczekać, ale poniższa zapowiedź Rozdziału III w Conan Exiles brzmi obiecująco.

Szturmujemy!

Głównym tematem Rozdziału III Ery Wojny ma być szturm na bazę wroga oraz możliwość postawienia własnej tawerny. Oto lista nadchodzących nowości:

  • Oblężenie PvE – do tej pory gracz odpierał ataki Stygijczyków łaknących bogactwa ze skarbca. Teraz nadeszła pora na rewanż. W ruinach al-Merajah pyszni się twierdza najeźdźców. Naszym zadaniem będzie jej zdobycie i pokonanie wrogiego wodza. W nagrodę będziemy kąpać się w złocie i chełpić przed innymi Wygnańcami w nowej tawernie.
  • Tawerna – ma to być nowy obiekt, do którego będą się udawać najemnicy i ocaleni ze stygijskich obozów jeńcy. Jeszcze nie wiadomo jak dokładnie ma to działać, bo przecież gracze do tej pory budowali podobne przybytki (DLC Debaucheries of Derketo zawiera dużo elementów karczemnych). Całkiem możliwe, że Tawerna będzie działać podobnie do Skarbca, czyli Barman będzie wytyczać obszar tego obiektu. Można tam umieścić thralle, niech sobie dychną i umilą czas przy kuflu czegoś mocniejszego.
  • Karnet Bojowy i Bazar – standardowo już pojawią się nowe przedmioty do odblokowania i kupienia. Możemy się spodziewać: rekwizytów vanirskich i yamatajskich, zestawu aesirskich przedmiotów budowlanych, nowych płytek szachowych i naturalnej wielkości figur (czy będą to golemy?!) oraz nowych zestawów pancerzy i broni. 
  • Wielbłąd – nowy wierzchowiec. Dorzućmy do tego wielbłąda jucznego jako towarzysza i zalążek karawany gotowy.
  • Ręczny taran – do dyspozycji graczy, aby umilić włamywanie do twierdzy wroga.

Rozdział III Ery Wojny ma wjechać 14 grudnia 2023. Do tego czasu powinno pojawić się więcej szczegółów na temat nowej aktualizacji.