EA Sports FC kobiety

Według najnowszych informacji kobiety zagoszczą w trybie Ultimate Team serii EA Sports FC.

W ostatnich dniach Internet obiegła interesująca informacja dotycząca Electronic Arts – twórcy serii gier FIFA. Mianowicie planują oni dodać kobiety do trybu Ultimate Team w swojej najnowszej produkcji – EA Sports FC. Zgodnie z niepotwierdzonymi doniesieniami, karty z kobiecymi piłkarkami będą wkrótce dostępne. W stosunku do nich zostanie zastosowana standardowa mechanika, dzięki której zdobędziemy je i wykorzystamy w grze. Decyzja studia spotkała się z mieszanymi reakcjami wśród fanów gry. Po jednej stronie gracze wyrażają swoje zadowolenie, spodziewając się kolejnego kroku w kierunku większej reprezentacji kobiet w świecie e-sportu. Z kolei inni wyrażali swoje obawy, iż postąpienie w taki sposób z trybem Ultimate Team wpłynie negatywnie na równowagę rozgrywki.

Z czym tak naprawdę wiąże się wprowadzenie kobiet do trybu Ultimate Team?

Ultimate Team to system rozgrywek oparty o karty reprezentujące zawodników. Jego celem jest samodzielne zbudowanie i rozwinięcie piłkarskiej drużyny marzeń. Jednakże mimo braku potrzeby porównywania trybu UT do prawdziwych piłkarskich rozgrywek, potrafi on zapewnić dorównujące im emocje. EA Sports FC 24 nie wydało jeszcze oficjalnego komunikatu na ten temat, ale jeśli doniesienia o dodaniu kobiet się potwierdzą, to będzie to ważny krok dla znanej, piłkarskiej serii i pokazanie, że producenci są gotowi na zmiany oraz rozwijanie swojego produktu zgodnie z potrzebami graczy.

Z pewnością część zainteresowanych pamięta, iż to niejedyna sensacja związana z produkcjami Electronic Arts, w której centrum są kobiety. Chodzi naturalnie o reakcję fanów na widok okładki najnowszej odsłony serii FIFA. Całe poruszenie powstało przez to, że Kylianowi Mbappé (Paris Saint-Germain) towarzyszyła Sam Kerr (Chelsea F.C. Women). Wiadomym jest, że największymi krytykami są miłośnicy wirtualnej piłki nożnej. Jednak zdarzają się sytuacje, kiedy to same zainteresowane wyrażają swoje niezadowolenie na zmiany dodawane przez studio. Mowa o ostatnim rozszerzeniu dotyczącym kobiecego footballu, które w niedbały sposób wprowadziło amerykańską ligę.

Dodaj komentarz