Espresso prosto z lochu, czyli Dark and Darker dla kawoszy

Dark and Darker limitowany box kawy

IRONMACE nawiązał nietypową współpracę z Madrinas Coffee – producentem kawy.

“Poproszę kawę mroczną jak moja dusza” nabiera nowego znaczenia. Na wstępie muszę Was jednak rozczarować. Limitowany Box Dark and Darker od Madrinas Coffee to kawa – zestaw nie zawiera gry. Jest to jednak ukłon w stronę fanów, którzy nadal wierzą i wspierają produkcję. Zaskoczeni? Jestem pewna, że nie. Batalia wokół świetnie zapowiadającego się dungeon crawlera trwa, a Nexon nie odpuszcza. To jednak nie powstrzymuje twórców ze studia IRONMACE, wręcz przeciwnie. Ostatnie Playtesty, które miały miejsce w kwietniu odbyły się pomimo tego, że Dark and Darker został usunięty ze Steama na wniosek Nexona

Skąd zatem pomysł na kolekcjonerkę z kawą? Być może jest to sposób na pozyskanie funduszy. Na ten moment firma nie zarabia na grze, ba, nie może nawet marzyć o wydaniu jej w najbliższym czasie. Wszystko rozbija się o kwestie prawne. Może się zatem okazać, że taka drobna akcja marketingowa nieznacznie podreperuje kieszeń developerów.

Zawartość zestawu okraszonego grafikami z Dark and Darker powinna wywołać uśmiech na twarzy fana. Są to:

  • ręcznie robiony kufel, który możemy kojarzyć z ikonki gry
  • tuba kawy rozpuszczalnej do przygotowania na zimno
  • torebka kawy palonej z pełnych ziaren

Na ten moment wszystkie boxy są wyprzedane, a warto wspomnieć, że to ledwie przedsprzedaż. Wysyłka rozpocznie się dopiero w lipcu 2023. Najwyraźniej fani mrocznego indyka uwielbiają również kawę. Dla tych, którzy nie zdążyli załapać się na pełny zestaw, jest możliwość zakupu samej kawy – rozpuszczalnej lub w ziarnach. Niestety, oryginalnego kufla dorwać się w ten sposób nie da. Promocja spotkała się z bardzo pozytywnym odzewem, nawet ze strony osób, które kolekcjonerki nie nabyły.

IRONMACE zdaje sobie sprawę, że nie jest to coś na co czekali gracze. Powinno jednak umilić oczekiwanie na wczesny dostęp. Prawdopodobnie przyjdzie nam wypić jeszcze sporo kawy nim ujrzymy Dark and Darker ponownie w ofercie Steama. Hold the line!

Dodaj komentarz