FIFA 23 obniżyła ocenę Cristiano Ronaldo

ocena-Ronaldo-FIFA-23

FIFA 23 pogorszyła ocenę Cristiano Ronaldo przez częste transfery piłkarza.

Portugalczyk w 2018 roku opuścił odwiecznego rywala FC Barcelony – Real Madryt. Od tego momentu kariera piłkarza obrała nieoczekiwany tor. Zaczynając od sezonu 21/22 Cristiano Ronaldo dwukrotnie zmienił klubowy trykot. Na dodatek od listopada 2022 roku do 1 stycznia 2023 roku pozostawał zawodnikiem bez umowy. W związku z tym Electronic Arts “ukarało” napastnika zmniejszając mu statystyki. Drastycznie obniżona ocena Ronaldo w grze FIFA 23 nie pozostała niezauważona. 

Początkowo gracze powiązali zmniejszenie statystyk z wstąpieniem piłkarza do saudyjskiego klubu – Al-Nassr. Jego klubowe zawirowania wzbudzały w piłkarskim świecie nieustanne kontrowersje. Bądź co bądź, topowy napastnik znalazł się w zespole z Arabii Saudyjskiej, która nie należy do światowych potęg. Jednakże samo dołączenie do Al-Nassr nie spowodowało obniżenia oceny portugalskiego gwiazdora. W rzeczywistości do zmiany karty zawodnika doszło po odejściu z Manchesteru United, gdy został wolnym agentem.

ocena Cristiano Ronaldo FIFA 23
Ocena Ronaldo FIFA 23 Źródło: https://www.fifacm.com

Karta FIFA z Cristiano Ronaldo pojawiła się pierwszy raz w grze FIFA 10. Od tego czasu stworzono 87 sztuk, których oceny ogólne wahały się od 87 aż do 99. Reprezentowały piłkarza na czterech różnych pozycjach (lewy skrzydłowy, napastnik, prawy skrzydłowy, lewy pomocnik). Mimo tak marnej oceny pojawiła się jeszcze jedna, gorsza karta. Pochodzi ona z edycji Flashback SBC, a w związku z tym odnosi się do sprawności fizycznej Ronaldo z 2003 roku. Wtedy jasnowłosy chłopak o dziecięcej twarzy przeniósł się ze Sportingu Lizbona do drużyny Czerwonych Diabłów ze Stretford.

Cristiano Ronaldo stracił aż dwa punkty w stosunku do ostatniej oceny. W największym stopniu przyczyniła się do tego wytrzymałość, która zmniejszyła się do 70 (wcześniej 74). Następnym kluczowym parametrem okazał się drybling, w którym piłkarz spadł do poziomu 81 oczek (wcześniej 84). Dodatkowo nieznacznie osłabiono wykończenie i przyspieszenie. Na całe szczęście nie musicie pozbywać się karty z kolekcji FIFA Ultimate Team, ponieważ zmiana dotyczy wyłącznie trybu kariery.

Dodaj komentarz