Gord z prezentacją Horrorów i nowym terminem premiery

Bez paniki, premiera polskiego city buildera w słowiańskich klimatach przesunie się o około półtora tygodnia.

Tylko spokojnie, na owoc współpracy Covenant.dev i Team17 nie przyjdzie nam czekać długo. Gord z opóźnioną premierą otworzy swoje wrota 17 sierpnia 2023. Twórcy tłumaczą to chęcią równoległego wypuszczenia słowiańskiej, potwornej menażerii na PC oraz konsolach. Możliwe, że potrzebują tych kilku dni na ostatnie szlify. Może wynika to również z chęci oddalenia się od wcześniejszej premiery Baldur’s Gate 3, która będzie miała miejsce na początku sierpnia i z powodzeniem może przyćmić debiutujące, polskie studio. Z pozytywnych aspektów, przesunięty termin ucieszy tych, którzy noszą się z zamiarem zakupu wersji pre-orderowej, ale portfel został nadszarpnięty letnimi wyprzedażami.

Nasycić Horrory

Na osłodę oczekiwania Team17 udostępnił krótki materiał o niesamowicie trudnych przeciwnikach, z jakimi przyjdzie nam się zmierzyć w mrocznym świecie Gord – Horrorach. Te potężne istoty, sprowadzone przez samego Velesa, mają określony cel. Istnieją nie tylko po to by uprzykrzać życie naszym dzielnym wojom i hamować ekspansję. Mają też swoje pragnienia, zachcianki, które trzeba spełnić jeśli nie mamy dość siły, by podjąć otwartą walkę. Jeśli jednak żądania Horroru okażą się być nieakceptowalne, to nie pozostanie nic innego jak stanąć do boju. Pytanie tylko czy cena, jaką przyjdzie nam zapłacić, nie przekroczy wartości żądań demonicznego bytu? Wybór należy do gracza. Jedno jest pewne – jest to siła, której nie sposób zignorować.

Znany streamer w świecie Gord

Pewien polski streamer pochwalił się ostatnio na swoim fanpage’u, że został zaimplementowany do gry. Mowa tu o kycu, który nie dość, że otrzymał własnego avatara, to jeszcze podłożył pod niego głos. Unikalną postać będzie można zdobyć poprzez dropy na Twitchu w dniach 14-18 sierpnia podczas steamów na kanale szczęśliwca. Czy to oznacza, że w przyszłości będzie można liczyć na kolejne postacie i przedmioty? Mam ogromną nadzieję, że tak.

Przypominam, że Gord zmierza na PCXbox Series X|S oraz PS5 w trybie solo. Swoją kopię można zamówić już teraz choćby na Steamie. Koszt to niecałe 150 zł.

Dodaj komentarz