Wartales DLC The Tavern Opens!

Wartales dzięki nowemu DLC The Tavern Opens! pozwala na pędzenie bimbru

Wszystko wskazuje na to, że gry z otwartymi światami fantasy lubią się z karczmami. Jakiś czas temu możliwość budowania tego przybytku pojawiła się w Conan Exiles wraz z Rozdziałem III Ery Wojny. Teraz przyszła kolej na Wartales i DLC The Tavern Opens!, które wprowadza nowy sposób zarządzania ekipą najemników i nie tylko. Nowa zawartość ukazała się 18 kwietnia 2024 i jak do tej pory zbiera umiarkowane opinie. Ciekawi mnie czy wypadnie lepiej niż DLC Pirates of Belerion, które wyszło z końcem zeszłego roku, a wprowadzało morskie wyprawy? W każdym razie, po długich wędrówkach, gromadzeniu bogactw i przepłynięciu mórz, mamy wreszcie możliwość założyć własny biznes. Nie oznacza to, że zabraknie nam adrenaliny, co to to nie! Wystarczy zerknąć na poniższy zwiastun.

Speluna lub prestiżowy lokal – wybieraj!

Nowy dodatek do Wartales, jak zapowiedzieli twórcy, ma działać na istniejących już zapisach, ale spokojnie można rozpocząć też świeżą przygodę. Zarządzać przybytkiem możemy z dowolnego miejsca na mapie, nie trzeba odwiedzać karczmy fizycznie. Oto co czeka fanów gastro:

  • Własna karczma – gracze przyzwyczaili się już, że każde większe miasto tętni karczemnym sercem. Nasza drużyna mogła tam zawsze za opłatą zjeść dobry posiłek, odpocząć, zwerbować nowych towarzyszy albo przyjąć ciekawe zlecenia. Teraz możemy wynająć lokal i otworzyć własny biznes. Pamiętajcie o chwytliwej nazwie!
  • Personel – obiekt potrzebuje ludzi, by mógł dobrze funkcjonować. Przyda się każdy: kucharze, browarnicy, bardowie, strażnicy, a nawet złodzieje. Im lepiej wyszkoleni, tym lepsza ich wydajność. Werbować można spośród cywili, albo zostawić swoich zaufanych najemników. Pomyślcie jak będzie wyglądać niedźwiedź pilnujący porządku na sali?
  • Dekorator wnętrz – wystrój jest zależny od osobistych preferencji. Na bogato lub oszczędnie? Wybieramy spośród dekoracji ścian i umeblowania.
  • Klientela – wszystkim nie dogodzimy, zatem należy się skupić na grupie docelowej. Możemy gościć bandytów, kupców, strażników lub nawet szlachtę. Wszyscy mają swoje wymagania dlatego menu również trzeba odpowiednio dopasować. Chcemy stworzyć miejsce o wątpliwej reputacji czy ekskluzywny lokal? Wszystko w naszych rękach!
  • Prestiż – im wyższy jego poziom, tym więcej rzeczy odblokujemy. Musimy zadbać również o bezpieczeństwo i komfort klientów, a także bronić swoich tajemnic przed konkurencją. To oczywiste, że będą węszyć w pobliżu najlepszej karczmy w mieście!
  • Miedziaki (Copper Coins) – nowa waluta, którą obracamy w karczmie. Można ją również wymieć na bardziej dla nas użyteczną. Dobrze jest mieć stałe źródło dochodu, prawda?

Nowy dodatek sprawia wrażenie ciekawego urozmaicenia awanturniczych przygód. Zresztą każda okryta sławą banda bohaterów ma gdzieś swój ulubiony lokal. Może to właśnie ten? Gra jest dostępna na Steamie.