Poncle wypuściło darmową aktualizację z nietoperzami w kosmos

Vampire Survivors Space 54 Przestrzeń 54

Vampire Survivors otrzymało kosmiczny update w postaci Space 54

Tego bullet hella raczej nikomu nie trzeba przedstawiać. Gra podbiła serca tysięcy graczy. W mojej opinii to właśnie dzieło Luca Galante napędziło gatunek, co zaowocowało kolejnymi tytułami od innych twórców. Poncle systematycznie dodaje aktualizacje. W grudniu zeszłego roku gracze otrzymali zabarwione grą Among Us DLC Emergency Meeting, które wrzuciło wampirki na nowy grunt – kosmos. Niedawno, bo ledwie 29 lutego 2024 wyszła darmowa aktualizacja do Vampire Survivors o nazwie Space 54. Chyba bardziej kosmicznie już się nie da. Poniżej zajawka w typowym dla Poncle barwnym i niepoważnym wydaniu.

Pełna lista zmian i spoilerów dostępna na Steamie. Standardowo aktualizacja wprowadza kilka rzeczy, a oto one:

  • Space 54 – etap bonusowy z pokaźną dawką obcych. Aby go odblokować należy zebrać 5 Złotych Palców.
  • Brave Story – nowy relikt 
  • dwie nowe bronie i ewolucjePhas3r i Photonstorm (brzmi znajomo?) oraz Pako Battiliar i Mazo Familiar
  • Space Dude – nowy zawodnik na pokładzie. Wyglądem przypomina Mega Mana w czosnkowym hełmie. Jednakże kryje się za tym zupełnie inna historia.
  • Bat Robbert – druga nowa postać, która sugeruje zamiłowanie do nietoperzy. 
  • 7 świeżutkich osiągnięć – podobno nawet 8, bo doszło Atlas Gate z aktualizacji wprowadzającej przygody. 

Co dalej w planach?

Jak widać na powyższej grafice Vampire Survivors zaliczyło niezłą podróż i nadal ma co nieco do pokazania. Twórcy nie zdradzają szczegółów, ale w niedalekiej przyszłości możemy się spodziewać czegoś w bardziej mrocznych i poważnych klimatach. Trwają również prace nad wprowadzeniem trybu kooperacji online.

Z ciekawostek, Luca Galante postanowił zaangażować twórcę Phasera do opowiedzenia w kliku słowach jak doszło do ich spotkania. Richard Davey wspomina to tak:

Wciąż pamiętam kiedy Luca przyszedł na Discord Phasera i pokazał pierwszą publiczną wersję Vampire Survivors, którą stworzył przy użyciu naszego frameworka do gier. Jako twórca Phasera zawsze ciekawi mnie co ludzie z nim zrobią, niezależnie od tego, jak wygląda to wizualnie lub jak bardzo jest kompletne, więc rzuciłem okiem. […] Nie musicie mi mówić jak niesamowicie uzależniający jest Vampire Survivors.

źródło: Steam

Phaser to framework do tworzenia gier internetowych, w pełni open source. Posiada wbudowane, przydatne funkcje dla początkujących takie jak fizyka, dźwięki, animacje itp. To właśnie tutaj swój początek zawdzięcza Vampiere Suvivors, które na nowy silnik przeszło całkiem niedawno, bo w sierpniu 2023 roku. Teraz z pewnością dostrzegacie ukłon Poncle w stronę korzeni gry w postaci nowej broni z aktualizacji Space 54: Phas3r i Photonstorm (to również nazwa strony prowadzonej przez Richarda, a poświęconej tworzeniu gier w HTML5). Natomiast Space Dude to ludzik, którego możemy podziwiać w logo strony Phasera.

W Vampire Survivors zagramy na: Steam, Xbox, iOS oraz Android.