Path of Exile 2 premiera betatestów ExileCon 2023

Znamy termin premiery betatestów Path of Exile 2! Zaprezentowano także kolejny zwiastun rozgrywki.

Nie jest tajemnicą, że wszyscy fani, tak Path of Exile jak i hack’n’slashy ogólnie, wyczekiwali tego wieczoru. Oto rozpoczęła się największa impreza jaką zorganizowało Grinding Gear Games. Najbardziej pożądanym punktem był oczywiście trzeci zwiastun, a zaraz po nim omówienie mechanik, jakie pojawią się w drugiej odsłonie serii. Prezentację przyjęto entuzjastycznie, a było na co patrzeć. Atrakcji tego wieczoru nie zabrakło, ale poniższy filmik niesie ze sobą mnóstwo istotnych informacji. Oprawa graficzna, obłędna gra świateł, mnogość umiejętności, ekwipunku i przeciwników zapierają dech. Szkoda tylko, że nie podano szacunkowej daty wydania. Musimy się zadowolić terminem premiery betatestów Path of Exile 2. Szczegółowa rozpiska wydarzenia jest dostępna na stronie twórców. Dla osób, które nie mogły oglądać na żywo przewidziano powtórki, ale można też sprawdzić filmy na oficjalnym kanale Youtube PoE.

Path of Exile 2 nie będzie rozszerzeniem jedynki.

Chwilę po inauguracji ExileConu 2023 i zaprezentowaniu trzeciego zwiastuna Path of Exile 2, w mediach społecznościowych pokazała się ważna informacja. Mianowicie, twórcy oznajmili, że PoE 2 będzie odrębnym bytem z oddzielnym balansem, systemami oraz przyszłymi rozszerzeniami, ale nadal będzie współdzielić zakupione w sklepie przedmioty kosmetyczne. Wygląda na to, że gra bardzo się rozrosła. Zapowiedziano co następuje:

  • 12 klas postaci, czyli stara gwardia w składzie: Witch, Ranger, Duelist, Shadow, Templar i Marauder, oraz nowi wygnańcy: Warrior, Huntress, Sorceress, Mercenary, Monk (wcześniej myślałam, że będzie to subklasa dla Templara) i Druid. 
  • 100 odrębnych środowisk
  • 600 potworów
  • 100 bossów, a każdy z unikalną mechaniką
  • 1500 pasywnych skilli w drzewku umiejętności
  • 36 subklas
  • 240 aktywnych skilli
  • 700 typów wyposażenia
  • kooperacja do 6 graczy

W trakcie pokazu była też możliwość zdobycia dwóch przedmiotów kosmetycznych. Za oglądanie transmisji na żywo poprzez kanał Twitch przewidziano the Heartseeker Portal oraz Raven Demon Wings. Trzeba przyznać, że, jak na darmowe skórki, prezentują się zjawiskowo i zaskakują mnogością szczegółów. Udało Wam się zdobyć swój komplet?

Jeżeli tlił się w Was płomyk nadziei, że będziecie mogli zanurzyć się w nieskończonych możliwościach tworzenia buildów w ciągu najbliższego roku, to niestety musimy Was rozczarować. Na osłodę podajemy termin rozpoczęcia betatestów, a przypada on na 7 czerwca 2024 roku

Dodaj komentarz