Twórcy ETS 2 udostępnili zdjęcia z przebudowy Genewy

ETS 2 przebudowa Genewy

Kolejnym krokiem do odświeżenia podstawowej wersji Szwajcarii w ETS 2 okazała się przebudowa Genewy.

W połowie grudnia SCS Software potwierdziło krążące wokół nich pogłoski zrekonstruowania Szwajcarii. Podjęto się takiego wyzwania, ponieważ to jeden ze starszych obszarów Euro Truck Simulator 2. Wystarczy zaledwie krótkie spojrzenie, by zobaczyć ogromną różnicę pomiędzy miastami podstawowej wersji, a tymi z najnowszych rozszerzeń mapowych. W związku z tym twórcy postanowili rozpocząć całkowitą modernizację poszczególnych państw. W trakcie prac nad Szwajcarią w pierwszej kolejności zajęto się aglomeracją położoną w sercu kraju – Bernem. Ich następnym krokiem w odrestaurowania ETS 2 okazała się przebudowa Genewy.

W trakcie rekonstrukcji całego obszaru najwięcej uwagi poświęcono dziedzictwu, którego reprezentantem jest lokalna architektura. Patrząc na Genewę i znając jej burzliwą historię można śmiało powiedzieć, że to najbardziej “francuskie miasto” znajdujące się poza granicami Francji.

ETS 2 przebudowa Genewy
Jedno z głównych skrzyżowań Genewy. W tle widoczna fontanna Jet d’Eau.

Przejazd wzdłuż pięknego Jeziora Genewskiego jeszcze bardziej zintensyfikuje doświadczenia kierowców w zwiedzaniu okolic Genewy. Dodatkowo zmodernizowano samą przeprawę przez centrum miasta, a także przekroczenie rzeki Rodan. Dzięki widokom na jezioro i słynną fontannę – Jet d’Eau, kierowcy mogą delektować się pięknem krajobrazu w trakcie jazdy drogą A40 na wschód w kierunku Francji.

ETS 2 przebudowa Genewy
Widok na Jezioro Genewskie po przebudowie Genewy.
ETS 2 przebudowa Genewy
Przejazd przez rzekę Rodan po przebudowanie Genewy.

Dla lepszego odzwierciedlenia realiów Genewy i przedstawienia większej różnorodności, odtworzono również przemysłową gałąź miasta. W związku z tym ogólny układ aglomeracji został rozszerzony o strefę gospodarczą, rolniczą, terminal kolejowy, fabrykę czekolady oraz centrum handlowe. SCS Software zwiększyło poziom immersji do takiego stopnia, że osoby dobrze znające miasto natychmiast rozpoznają powyższe miejsca.

Firma EuroAcres, która została dodana do aglomeracji po przebudowie Genewy.

Na ten moment sami twórcy nie są wstanie powiedzieć, kiedy projekt przebudowy Genewy zostanie zakończony. Biorąc pod uwagę to, że odrestaurowywanie Austrii trwało aż 5 miesięcy, musimy uzbroić się w anielską cierpliwość. 

Dodaj komentarz