Wzbogacono zlecenia w ETS 2 o szyby naftowe dzięki rozszerzeniu mapowemu wprowadzającemu Albanię.
Zaledwie kilka tygodni temu SCS Software opublikował wyczekiwaną aktualizację do europejskiego symulatora jazdy ciągnikiem siodłowym. W związku z tym większość graczy sądziła, że studio nie podzieli się z nimi żadnymi przełomowymi nowościami. Nic bardziej mylnego, ponieważ twórcy na dniach udostępnili graczom informację, że w ETS 2 pojawią się szyby naftowe. Bezpośrednio związano je z rozszerzeniem mapowym, dzięki któremu wirtualni kierowcy wjadą na tereny Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry, Serbii, Albanii oraz kilku innych krajów.
Zlecenia z szybu naftowego nową kartą w księdze Euro Truck Simulator 2.
Początki przemysłu naftowego w Albanii sięgają wczesnych lat 1900. Wtedy ten kraj rozpoczął komercjalizować wydobycie ropy naftowej. Niestety wraz z upływającymi dekadami pozycja tego państwa bałkańskiego znacząco zmalała na światowym rynku. Mimo stosunkowo niewielkiego przemysłu naftowego w porównaniu z pobliskimi terytoriami, pozostaje on ważnym czynnikiem wprawiającym gospodarkę w ruch. W ciągu roku Albania potrafi wyprodukować ponad 4 miliony baryłek ropy naftowej, która wykorzystywana jest przy budowie dróg. Choć posiada spore rezerwy, bowiem szacowane na trzy miliardy, musi importować całą benzynę z powodu zamknięcia ostatniej rafinerii. Jednym z kluczowych ośrodków wydobycia ropy było położone na południowym zachodzie miasto Fier, które twórcy odtworzyli w nadchodzącym DLC. To właśnie tutaj pojawią się pierwsze w historii gry kontrakty na dostawy z szybu naftowego.
Studio SCS Software zwróciło szczególną uwagę na wszelkie detale dotyczące tej branży. Stworzono całkowicie nowe otoczenie ze względu na znajdujące się w gałęzi przemysłowej zestawy przewożące nieznane dotychczas aktywa. Dzięki temu gracze zdobędą zdecydowanie bardziej rzeczywiste doświadczenia wykonując dostawy na tym obszarze. Jak można się domyśleć, kierowcy nie będą cierpieć na brak zleceń, ponieważ transportowana ropa trafia do rafinerii i magazynów na terenie Albanii jak i poza nią. Koniecznie śledźcie wątek nadchodzącego rozszerzenia mapowego West Balkans dodając je do swojej listy życzeń Steam.