Otwarta beta 1.47 zachwyca wyczekiwaną zawartością

otwarta beta ETS2

Nadchodząca wersja Euro Truck Simulator 2 całkowicie odmieni świat wirtualnych kierowców.

SCS Software systematycznie, od października 2012 roku, ulepsza wszystkim dobrze znany Euro Truck Simulator 2. Graczom z całego świata cyklicznie udostępniana jest otwarta beta ETS 2. Nie trzeba daleko sięgać pamięcią, gdyż pół roku temu mogliśmy testować wersję 1.46. Jednakże, to właśnie aktualizacja wprowadzająca 1.47 jest przełomowa dla europejskiego symulatora. Nowości dotkną każdego elementu, zaczynając od przebudowy miast podstawowej mapy, następnie przechodząc przez rozszerzenie oferty dealerów naczep aż po zmodernizowanie statystyk wraz z dziennikiem dostaw.

Zabytki, siatka dróg krajowych i branże przemysłowe czyli rework Niemiec w pigułce!

Od 19 października 2012 roku upłynęła ponad dekada, w trakcie której kierowcy ciągników siodłowych mogli przenieść się na wirtualne drogi. W związku z tym studio SCS Software rozpoczęło proces przebudowy większości miast, które dostępne są w podstawowej wersji gry. Do reworku Niemiec stworzono oddzielny zespół zajmujący się zrównaniem z ziemią Stuttgartu, Frankfurtu, Norymbergii czy Erfurtu. Wiąże się to z odrestaurowaniem zabytków, układu drogowego oraz gałęzi przemysłu.

Otwarta beta ETS 2

Dealerzy naczep powiększyli swój asortyment o cysterny gazowe. 

W wersji 1.47 kierowcy rozpoczną na własny rachunek transport niebezpiecznych i wysoce łatwopalnych gazów takich jak: etan, propan i LPG. Jednakże warto mieć na uwadze, że zaimplementowana w grze ekonomia, a także obecnie dostępne dla tych naczep ładunki są nieustannie w fazie rozwoju. Wybierając się do warsztatu będziemy mogli dostosować cysternę do najbardziej popularnych modeli w Europie. Z racji tego gracze będą mieć do dyspozycji dwu- oraz trzyosiowy wariant, którego pojemność będzie sięgać od czterdziestu do pięćdziesięciu metrów sześciennych.

Otwarta beta ETS 2

Specjalistyczne naczepy ciężarowe przeznaczone do prywatnego transportu ulubionej trzody gracza.

Cysterny gazowe nie są jedyną nowością, którą będzie można wykupić na własność. SCS Software zadbał o rozszerzenie wachlarza zleceń dla kierowców wykorzystujących wyłącznie własne zestawy. W związku z tym do rozgrywki dodadzą możliwość posiadania naczepy do transportu zwierząt. Co prawda nie zrobią one wrażenia na graczach posiadających doświadczenie z amerykańskim odpowiednikiem symulatora, ale ci z pewnością zadowolą się pozostałymi zmianami w rozgrywce.

Otwarta beta ETS 2

Koniec testu łosia czyli otwarta beta ETS 2 z adaptacyjnym tempomatem i systemem awaryjnego hamowania.

Adaptacyjny system utrzymywania stałej prędkości wprowadzono pierwotnie jako ukrytą, wręcz eksperymentalną, funkcję w wersji 1.44. Z tego względu dodanie jej jako podstawowego elementu otwartej bety 1.47 znacząco ułatwi jazdę po najbardziej zatłoczonych drogach. Warto przypomnieć, że taki tempomat automatycznie dostosowuje odległość i prędkość do poprzedzającego go pojazdu. Natomiast system awaryjnego hamowania aktywuje hamulce ciągnika siodłowego w przypadku grożącej kolizji ze środkiem transportu znajdującym się z przodu.

Zwiększenie immersji za pomocą losowych wybojów drogowych.

Wraz z wersją 1.47 zostaną wprowadzone małe, generowane przez grę, nierówności drogowe, które będą nadawać strukturze nawierzchni charakterystyczny, niedoskonały kształt. Niestety kierowcy nie będą w stanie ich zobaczyć, zamiast tego otrzymają możliwość poczucia tych subtelnych nierówności. Co więcej w niektórych przypadkach usłyszą, w jaki sposób wyboje wpływają na prowadzony przez gracza ciągnik siodłowy.

Wprowadzenie nowego kierowcy do garaży miast Road to the Black Sea.

W poprzedniej aktualizacji wprowadzono niestandardowe wstawki do miast w rozszerzeniu mapowym Iberia. Kultywując tę tradycję znalazło się dla nich miejsce również w wersji 1.47, jednak tym razem zostały stworzone dla dodatku Road to the Black Sea. Specjalne sceny pojawią się dopiero w momencie wyboru miasta startowego podczas tworzenia nowego profilu lub jego ponownego uruchomienia.

Przeprojektowanie historii kariery w interfejsie użytkownika.

Trzeba przyznać, że do tej pory wszelkie statystyki dostępne do sprawdzenia w grze były traktowane po macoszemu. Dlatego nowy design wprowadza większą szczegółowość. Okno kariery podzielono na cztery sekcje: zlecenia, eksplorację, doświadczenie kierowcy oraz kary. W każdej z nich wyświetlać się będą różne dane dotyczące profilu kierowcy. Pośród nich znajdziemy liczbę odwiedzonych firm, ocenę dotychczasowych dostaw, stopień odkrycia mapy czy też całkowitą kwotę mandatów jakie kiedykolwiek otrzymaliśmy.

Kto spośród kierowców nigdy nie wjechał w żaden znak drogowy, niech pierwszy rzuci wycieraczką! SCS Software do interfejsu użytkownika dodało sekcję, w której znajdziemy wszystkie przewinienia, jakich dopuściliśmy się w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Ponadto zmodyfikowano dziennik dostaw na zdecydowanie bardziej przejrzysty. Od teraz po wykonaniu zlecenia będą widoczne takie statystyki jak dzień dostawy, dochód, ilość zdobytego doświadczenia oraz czas spędzony na jego ukończeniu.

Informacje o aktualizacjach zaimplementowane do interfejsu użytkownika.

W wersji 1.47 do panelu kierowcy dodadzą funkcję, która po większej aktualizacji będzie mieć formę wyskakującego okienka w momencie uruchomienia gry. Twórcy przewidzieli również możliwość odnalezienia jej w menu głównym, na wypadek gdyby gracze w momencie opublikowania nowego wydania bądź dodatku byli w trakcie zlecenia.

Teleportacja po zresetowaniu gospodarki.

Niejednokrotnie podczas uruchomienia gry po dłuższej przerwie na ekranie ładowania pojawiała się informacja o zaktualizowaniu mapy i anulowaniu obecnego zlecenia, o ile takowego nie dokończyliśmy. Wtedy czymś normalnym było przeteleportowanie gracza do kwatery głównej, od której rozpoczęła się przygoda z własną firmą. Natomiast zmiana wprowadzona w wersji 1.47 w takiej sytuacji pozwoli na przeniesienie się do własnego, dowolnie wybranego garażu.

Dodaj komentarz