Otwarta beta 1.48 ETS2 zachęca do testowania nowych funkcji

otwarta beta 1.48 ETS2

Otwarta beta 1.48 pokazuje jak dobrze może wyglądać ETS2 przy odpowiednim nakładzie pracy.

13 lipca SCS Software rozpoczęło przygotowania do finalnego wypuszczenia drugiej w tym roku aktualizacji. Otwarta beta 1.48 ETS2 na pierwszy rzut oka wygląda na wizualne uzupełnienie wersji 1.47. Jednakże zaprezentowano również kilka nowości, które co prawda nie oferują tego, co Alaskan Road Truckers, aczkolwiek widać, że studio idzie w dobrym kierunku.

Dalsze prace nad przebudową Niemiec.

Od miesięcy podstawowe państwo Euro Truck Simulatora 2 przechodzi pełne odrestaurowanie. Niemcy, ponieważ to właśnie o nich mowa, otrzymały oddzielny zespół, który poświęca swój czas wyłącznie na poszczególne miasta tego kraju. Podczas ostatniej otwartej bety zobaczyliśmy zmianę Stuttgartu, Frankfurtu, Norymbergii oraz Erfurtu. Tym razem gruntowna przebudowa dotknęła pięć miast: Hamburg, Winsen, Travemunde, Kilonia i Rostock oraz długo wyczekiwaną fabrykę Feldbinder. To właśnie w niej kierowcy zobaczą dwie nowe zajezdnie, z których przyjmą niejedno zlecenie.

otwarta beta 1.48 ETS2

Przyjemniejszy sposób wyszukiwania poszczególnych miast.

W aktualizacji 1.46 wprowadzono funkcję galerii, w której uwiecznione są wszystkie zdjęcia, trofea fotograficzne i odkryte punkty widokowe. Do wersji 1.48 dodano nową, przydatną do osiągnięć funkcję. Mianowicie podczas wykonywania zleceń kierowcy muszą odwiedzać konkretne miasta, aby odbierać z nich ładunki lub je dostarczać. Od teraz po odblokowaniu miejscowości zobaczymy je w specjalnie przygotowanej zakładce, a także będziemy mogli odtworzyć miejski przerywnik, który widoczny jest podczas wybrania swojej pierwszej kwatery.

Zmodernizowane przyczepy do transportu pojazdów.

Dodatkową, wręcz chyba najmniej planowaną zawartością, jest znaczące przerobienie wyglądu pewnej naczepy. SCS Software poinformowało, że zespół ds. pojazdów znalazł odrobinę czasu, aby zająć się jednym z najbardziej majestatycznych ładunków. Oczywiście chodzi o transport różnych pojazdów, zaczynając od samochodów, przechodząc przez SUV-y, a na ciągnikach siodłowych kończąc.

Eksploracja mapy według kraju.

Nikomu nie trzeba przedstawiać najtrudniejszego osiągnięcia, na które nie ma żadnego sposobu poza regularnym jeżdżeniem po Europie. Mianowicie chodzi o osiągnięcie Pionier wymagające od kierowców osiągnięcia 100% eksploracji mapy. W związku z tym wprowadzono do mapy świata możliwość sprawdzenia w legendzie wszystkich krajów, obok których wypisany jest % zwiedzenia dróg danego państwa.

Zakres suwaków opcji.

Kto nigdy nie mógł ustawić dokładnej wartości w ustawieniach ETS2, niech pierwszy rzuci kamieniem. Na całe szczęście od wersji 1.48 obok suwaków znajdzie się małe pole z wyświetlaną liczbą, na którą mamy aktualnie ustawioną daną opcję. Muszę przyznać, że dla perfekcjonistki jest to jedna z najlepszych zmian, o których nikt nie mówił, ale każdy potrzebował.

otwarta beta 1.48 ETS2

Przeprojektowany wybór metody sterowania ciężarówką.

SCS Software w końcu zabrało się za zmiany wizualne na miarę XXI wieku. Interfejs użytkownika od wersji 1.47 stopniowo zmienia się na lepsze. Tym razem poprawiono kreator wprowadzania danych do wyboru sterowania. Studio poinformowało, że chciano uzyskać uproszczony i nowoczesny wygląd tego okna. Dzięki temu przejście przez proces wyboru konfiguracji zawiera klarowny opis, który pomoże graczom w każdym wieku wybranie odpowiedniego sterowania.

otwarta beta 1.48 ETS2
otwarta beta 1.48 ETS2
otwarta beta 1.48 ETS2

Elektroniczne systemy kontroli stabilności sprawią, że już nigdy nie stracisz ładunku.

Już od kilku wersji gry dodawane są coraz to nowsze usprawnienia przydające się na drodze. Jednym z nich w otwartej becie 1.48 będzie system zapobiegający blokowaniu kół podczas hamowania (ABS) oraz kontrolę trakcji (ASR). Oba systemy są powszechnie znane, jednakże nie zaszkodzi małe przypomnienie. ABS polega na regulowaniu siły hamowania poprzez zmniejszanie lub zwiększanie ciśnienia płynu hamulcowego w poszczególnych hamulcach, aby uniknąć poślizgu. Natomiast ASR pomaga zapobiegać nadsterowności i podsterowności oraz zapewnia funkcję antypoślizgową dla poszczególnych kół.

otwarta beta 1.48 ETS2

Warto dodać, że kontrola trakcji wprowadza również asystenta pokonywania zakrętów, hamującego od wewnątrz tylne koła. Wszystko to po to, by zapobiec podsterowności lub nadsterowności, przez które najczęściej dochodzi do położenia się na barierkach.

Aby wziąć udział w otwartej becie, należy zaktualizować wersję gry na platformie Steam do 1.48. Dzięki temu doświadczycie wszystkich tych zmian jako jedni z pierwszych oraz zostawiając swoje opinie pomożecie SCS Software w dalszym udoskonalaniu gry.

Dodaj komentarz